Mund të jeni të lumtur pavarësisht çdo gjëje – Richard Carlson

Në këtë botim të ripunuar, autori bestseller nr. 1 i New York Times dhe konsulenti i menaxhimit të stresit Dr. Richard Carlson, i njohur nga të gjithë, e shpalos një zbulim të madh e të thellë në psikologjinë njerëzore. Shumica nga ne besojnë se lumturia jonë varet nga rrethanat e jashtme, se duke i zgjidhur problemet tona, duke i përmirësuar marrëdhëniet tona, apo duke arritur sukses do ta gjejmë ndjenjën e të qenët të kënaqur. Por Dr. Carlson tregon qartë se lumturia nuk ka fare të bëjë me forcat jashtë kontrollit tonë – në fakt, thotë ai, ajo është gjendja jonë natyrale.

Përktheu: Ridvan Bunjaku

Botues: Pema

Nëntor 2016

14732398_1269759013094166_9188511999596639699_n[1]

Një mendim mbi “Mund të jeni të lumtur pavarësisht çdo gjëje – Richard Carlson

  1. Pingback: Libra të botuar | Edifikime...

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s