Adele: Skyfall—ramja e qiellit

Ky asht fundi
Maje frymën e numëro deri n’10
Nije tokën tu u dridhë
Nima zemrën tu m’plasë apet

Se ky asht fundi
Jom mytë dhe e kom andrru këtë çast
Kaq vonë jom n’borxh te ta
I fshimë nga faqja e dheut, e i vjedhun

Le t’bjerë qielli
Kur t’bahët shkrumb e hi
Do t’jemi krenarë
T’ia kthejmë pushkën krejt bashkë

Le t’bjerë qielli
Kur t’bahët shkrumb e hi
Do t’jemi krenarë
T’ia kthejmë pushkën krejt bashkë
Në skyfall
Atë skyfall

Te Skyfalli ia nisim
Mijëra mila e pole larg
Ku botnat përplasen e ditët terrohen
Nashta numrin ma ki e emnin ma merr
Po zemrën kurrë s’ma ki

Le t’bjerë qielli
Kur t’bahët shkrumb e hi
Do t’jemi krenarë
T’ia kthejmë pushkën krejt bashkë

Le t’bjerë qielli
Kur t’bahët shkrumb e hi
Do t’jemi krenarë
T’ia kthejmë pushkën krejt bashkë
Në skyfall

(Le t’bjerë qielli
Kur t’bahët shkrumb e hi
Do t’jemi krenarë
Le t’bjerë qielli
Kur t’bahët shkrumb e hi
Do t’jemi krenarë)

Vi ku t’shkojsh
Shof çka t’shifsh
E di se kurrë s’do t’isha vetja
Pa sigurinë
E krahve tu t’dashtun
Që m’rujnë nga damet
T’i bashkojmë durtë
Dhe do t’qëndrojmë

Le t’bjerë qielli
Kur t’bahët shkrumb e hi
Do t’jemi krenarë
T’ia kthejmë pushkën krejt bashkë

Le t’bjerë qielli
Kur t’bahët shkrumb e hi
Do t’jemi krenarë
T’ia kthejmë pushkën krejt bashkë
Në skyfall…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s