Dua Lipa: Rregulla t’reja (New Rules)

[Hyrja]

Nji, nji, nji, nji, nji…

 

[Strofa 1]

Tu folë jerëm natën, tu e çmendë vetin

(N’kllapi, n’kllapi)

E shkruva e e lexova me zo, tu shpresu që do t’m’pshtojke

(Tepër shpesh, tepër shpesh)

Dashnia jeme, m’bon m’u ni si askush tjetër, askush tjetër

Po dashnia jeme, nuk m’don, kështu që i thom vetit, i thom vetit

[Para-refreni]

Nji, mos e ço telefonin

E din se po t’thirr veç pse asht i pimë e vetë

Dy, mos e le me hi mrena

Ka me t’u dashtë me qitë shkelma jashtë apet

Tre, mos iu bo shoqe

E din që ki m’u çu n’shtratin e tij n’mëngjes

Dhe nëse je nër to, nuk je tu e hjekë qafe

 

[Refreni]

Kom rregulla t’reja, i njehi

Kom rregulla t’reja, i njehi

Duhna m’ia thonë vetit

Kom rregulla t’reja, i njehi

Duhna m’ia thonë vetit

 

[Strofa 2]

Vazhdoj m’u largu, po ai vazhdon me m’kthy prapa

(S’ka kah m’u kthy) S’ka shansë

(S’ka kah m’u kthy) S’ka

Tash po i largohna kësaj, ma n’fund po e shoh shabllonin

(Nuk m’soj kurr’, nuk m’soj kurr’)

Po dashnia jeme, ai nuk m’don, pra i thom vetit, i thom vetit

 

[Para-refreni]

Nji, mos e ço telefonin

E din se po t’thirr veç pse asht i pimë e vetë

Dy, mos e le me hi mrena

Ka me t’u dashtë me qitë shkelma jashtë apet

Tre, mos iu bo shoqe

E din që ki m’u çu n’shtratin e tij n’mëngjes

Dhe nëse je nër to, nuk je tu e hjekë qafe

 

[Refreni]

Kom rregulla t’reja, i njehi

Kom rregulla t’reja, i njehi

Duhna m’ia thonë vetit

Kom rregulla t’reja, i njehi

Duhna m’ia thonë vetit

 

[Ura]

Ushtrimet t’përsosin

Hala po munohna me msu përmenç

(Kom rregulla t’reja, i njehi)

Haje, fleje, dhe frymë-merre

Ushtro dhe përsërite, se

(Kom, kom, kom…)

 

[Para-refreni]

Nji, mos e ço telefonin

E din se po t’thirr veç pse asht i pimë e vetë

Dy, mos e le me hi mrena

Ka me t’u dashtë me qitë shkelma jashtë apet

Tre, mos iu bo shoqe

E din që ki m’u çu n’shtratin e tij n’mëngjes

Dhe nëse je nër to, nuk je tu e hjekë qafe

 

[Refreni]

Kom rregulla t’reja, i njehi

Kom rregulla t’reja, i njehi

(Oh, uoa-oh)

Duhna m’ia thonë vetit

Kom rregulla t’reja, i njehi

(Shpirt, e di që i njehi)

Duhna m’ia thonë vetit

 

[Dalja]

Mos e le mrena, mos e le mrena

Mos, mos, mos, mos

Mos iu bo shoqe, mos iu bo shoqe

Mos, mos, mos, mos

Mos e le mrena, mos e le mrena

Mos, mos, mos, mos

Mos iu bo shoqe, mos iu bo shoqe

Mos, mos, mos, mos

Je tu e  hjekë qafe

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s