Elton John: “M’fal” âsht poget fjala ma e v’shtirë (Sorry seems to be the hardest word)

Çka duhna me bo për me m’dashtë?

Çka duhna me bo për me t’interesu?

Çka me bo kur m’godet rrufeja?

Dhe çohna e shoh që s’je aty?

 

Çka duhna me bo për me m’dëshiru?

Çka duhna me bo për me m’ngu?

Çka me thonë kur krejt ka mbaru?

“M’fal” âsht poget fjala ma e v’shtirë

 

Âsht ron’, kaq ron’

Âsht situatë shumë e ron’ë

Dhe po bohët gjithnji e ma palidhje

Âsht ron’, kaq ron’

Pse s’mujmë m’e bisedu?

O, po m’dokët

që “m’fal” âsht poget fjala ma e v’shtirë.

Çka duhna me bo për me m’dëshiru?

Çka duhna me bo për me m’ngu?

Çka me thonë kur krejt ka mbaru?

“M’fal” âsht poget fjala ma e v’shtirë

 

Âsht ron’, kaq ron’

Âsht situatë shumë e ron’ë

Dhe po bohët gjithnji e ma palidhje

Âsht ron’, kaq ron’

Pse s’mujmë m’e bisedu?

O, po m’dokët

që “m’fal” âsht poget fjala ma e v’shtirë.

 

Po.

M’fal!

 

Çka me bo për me m’dashtë?

Çka duhna me bo për me m’ngu?

Çka me bo kur m’godet rrufeja?

Çka m’ka metë me bo?

Çka m’ka metë me bo?

Kur “m’fal” âsht poget fjala ma e v’shtirë.

 

 

 

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s