Madonna: Si m’u falë (Like a prayer)

[Intro]

Jeta âsht mister

Secili duhët me kânë sovran

T’nij tu ma thirrë emnin

Dhe m’dokët si n’shpi

 

[Refreni 1]

Kur ma thirr emnin

Âsht si lutje e vogël

Kom ra n’guj’

Po du me t’çu atje

 

Rreth mesnatës

Muj me ta ni fuqinë

Bash si m’u falë

E din që t’çoj atje

[Strofa 1]

Ta nij zânin

Âsht si pëshprimë engjëlli

S’kâm çka me bâ—ta nij zânin

Po m’dokët si me fluturu

 

I msheli sytë

O Zot, po m’dokët që po bi

Pi qiellit—i msheli sytë

Ndihmo, o Zot

 

[Refreni 1]

Kur ma thirr emnin

Âsht si lutje e vogël

Kom ra n’guj’

Po du me t’çu atje

 

Rreth mesnatës

Muj me ta ni fuqinë

Bash si m’u falë

E din që t’çoj atje

 

[Strofa 2]

Si fmi

M’pëshpërit but’

E ki situatën n’dorë—bash si fmi

Tash po vall’zoj

 

Âsht si ândërr

Pa fund as pa fill

Je k’tu me mu—âsht si ândërr

Le t’knon kori

 

[Refreni 1] [x2]

Kur ma thirr emnin

Âsht si lutje e vogël

Kom ra n’guj’

Po du me t’çu atje

 

Rreth mesnatës

Muj me ta ni fuqinë

Bash si m’u falë

E din që t’çoj atje

 

[Intro Reprizë]

Jeta âsht mister

Secili duhët me kânë sovran

T’nij tu ma thirrë emnin

Dhe m’dokët si n’shpi

 

[Refreni 2]

Bash si m’u falë

Zâni yt mun me m’çu atje

Bash si muzë për mu

Je mister

 

Bash si ândërr

Nuk je qysh dokësh

Bash si m’u falë, s’kâm çka bâj

Zâni yt mun me m’çu atje

 

[Ura] [x2]

Bash si m’u falë, t’çoj atje

Âsht si ândërr për mu

Bash si m’u falë, t’çoj atje

Âsht si ândërr për mu

 

[Refreni 2]

Bash si m’u falë

Zâni yt mun me m’çu atje

Bash si muzë për mu

Je mister

 

Bash si ândërr

Nuk je qysh dokësh

Bash si m’u falë, s’kâm çka bâj

Zâni yt mun me m’çu atje

 

Bash si m’u falë

Zâni yt mun me m’çu atje

Bash si muzë për mu

Je mister

 

Bash si ândërr

Nuk je qysh dokësh

Bash si m’u falë, s’kâm çka bâj

Zâni yt mun me m’çu atje

Zâni yt mun me m’çu atje

Si m’u falë

Si m’u falë

 

[Outro]

Bash si m’u falë, zâni yt mun me m’çu atje

Âsht si ândërr për mu…

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s