Eric Clapton: Lejla

Ta kqyrim a pe njihni k’te:

[Strofa 1]
Çka do t’bojsh kur t’jitsh vetë
E kërkon s’e ki ngat
Qe sa je tu ikë e tu u fshehë
Tu e ditë që âsht veç kreni budallaqe

[Refreni]
Lejla, m’ke qitë n’dy guj, Lejla
Po t’lutna, loçkë, Lejla
Loçkë, a ma qet’son shpyrtin?

[Strofa 2]
Provova me t’ngush’llu
Kur t’pat zhgënjy plaku
Si budallë, rashë n’dashni me ty
M’qite pej dyzeni krejt

[Refreni]
Lejla, m’ke qitë n’dy guj, Lejla
Po t’lutna, loçkë, Lejla
Loçkë, a ma qet’son shpyrtin?

[Strofa 3]
Ta bâjmë ma t’mirën që mujmë
Sa s’jom tranu
T’lutna, mos thuj që s’ka rrugëdalje
Dhe se dashnia m’ka shku posht’

[Refreni]
Lejla, m’ke qitë n’dy guj, Lejla
Po t’lutna, loçkë, Lejla
Loçkë, a ma qet’son shpyrtin?

[Refreni]
Lejla, m’ke qitë n’dy guj, Lejla
Po t’lutna, loçkë, Lejla
Loçkë, a ma qet’son shpyrtin?

[Refreni]
Lejla, m’ke qitë n’dy guj, Lejla
Po t’lutna, loçkë, Lejla
Loçkë, a ma qet’son shpyrtin?

[Refreni]
Lejla, m’ke qitë n’dy guj, Lejla
Po t’lutna, loçkë, Lejla
Loçkë, a ma qet’son shpyrtin?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s