Rita Ora: Kudokoftë (Anywhere)

[Strofa 1]

Koha fluturon n’fillim t’mbramjes

Drita e di’llit bjen n’ven’, n’ven t’pashplum

Sytë e skuqun tu e lypë dillin

Parajsë, e jetojmë, e e qujmë pushim, pushim

 

[Para-refreni]

Po ma pikturon ni andërr ku

S’isha kânë pjesë, s’isha kânë pjesë

[Refreni]

Përtej kodrave e shumë larg

Milion kilometra nga qyteti

Kudokoftë me ikë me ty

E di se duhmi me ikë

Dikah ku kërkush s’na e din emnin

Kemi me gjetë fillimin e diçkaje t’re

Veç çom kudokoftë, çom kudokoftë

Kudokoftë me ikë me ty

Veç çom kudokoftë, çom kudokoftë

Kudokoftë me ikë me ty

 

[Pas-refreni]

Qef, pak ma pak qef

Pak ma pak, ndaj, ndaj, ndaj, ndaj meje

Oh, qef, pak ma pak qef

Pak ma pak, ndaj, ndaj, ndaj, ndaj meje

 

[Strofa 2]

E vërteta del kur na bohët terr

Tu lypë lidhje n’turmë t’ftyrave t’shprazta, t’ftyrave t’shprazta

Fshehtësitë e tua jân gjâja e vetme që pe du

E mira, dhe e keqja, dhe fundi

Se muj m’i qëndru, muj m’i qëndru

 

[Para-refreni]

Po ma pikturon ni andërr ku

S’isha kânë pjesë, s’isha kânë pjesë

 

[Refreni]

Përtej kodrave e shumë larg

Milion kilometra nga qyteti

Kudokoftë me ikë me ty

E di se duhmi me ikë

Dikah ku kërkush s’na e din emnin

Kemi me gjetë fillimin e diçkaje t’re

Veç çom kudokoftë, çom kudokoftë

Kudokoftë me ikë me ty

Veç çom kudokoftë, çom kudokoftë

Kudokoftë me ikë me ty

 

[Pas-refreni]

Qef, pak ma pak qef

Pak ma pak, ndaj, ndaj, ndaj, ndaj meje

Oh, qef, pak ma pak qef

Pak ma pak, ndaj, ndaj, ndaj, ndaj meje

 

[Ura]

Çom kudokoftë

Oh, kudokoftë

Kudokoftë me ikë me ty

Çom kudokoftë

 

[Refreni]

Përtej kodrave e shumë larg

Milion kilometra nga qyteti

Kudokoftë me ikë me ty

E di se duhmi me ikë

Dikah ku kërkush s’na e din emnin

Kemi me gjetë fillimin e diçkaje t’re

Veç çom kudokoftë, çom kudokoftë

Kudokoftë me ikë me ty

Veç çom kudokoftë, çom kudokoftë

Kudokoftë me ikë me ty

 

[Pas-refreni]

Qef, pak ma pak qef

Pak ma pak, ndaj, ndaj, ndaj, ndaj meje

Oh…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s