Shtatë Zakonet e Njerëzve me Efektivitet të Lartë

Ky libër është pasqyrë e shkëlqyeshme e praktikave individuale dhe ndërpersonale që do ta bëjnë çdo individ dëgjues, nxënës, partner, dhe lider më efektiv. Ai i sugjeron disa korniza të shkëlqyeshme për ta avancuar performansën personale.

Shkarkoje këtu: 7_zakonet_permbledhja.pdf

Ky publikim është përmbledhje e librit “Seven habits of highly effective people” nga Stephen Covey. Përmbajtja:

 • NGA VARËSIA NË PAVARËSI
  • Zakoni 1: Ji Proaktiv (paraveprues) – vizioni personal
  • Zakoni 2: Fillo me fundin në mendje – lidershipi personal
  • Zakoni 3: Vendosi së pari gjërat e para – principet e menaxhimit personal
 • NGA PAVARËSIA NË NDËRVARËSI
  • Paradigmat e ndërvarësisë
  • Zakoni 4: Mendo fitoj-fiton
  • Zakoni 5: Së pari përpiqu të kuptosh, pastaj të të kuptojnë
  • Dëgjimi empatik
  • Diagnostifiko para se të japësh ilaç
  • Zakoni 6: Sinergjizo – principet e bashkëpunimit krijues
 • MPRIHE SHARRËN
  • Zakoni 7: Principet e vetë-përtrirjes së balansuar
  • Dimensioni fizik
  • Dimensioni shpirtëror
  • Dimensioni mendor
  • Dimensioni shoqëror/emocional

 

Shkarkoje këtu: 7_zakonet_permbledhja.pdf

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s