Ed Sheeran: Trajta “Ti” (Shape of You)

[Strofa 1]

Klubi nuk âsht veni ma i mirë me gjetë dashnore

K’shtu që shkoj te veni: n’bar

Unë me shokë n’tavolinë tu çu gota

Tu pi shpejt e tani flasim kadal

Dhe ti vjen e ia nis muhabetit veç me mu

Dhe besom, kom me provu tash

Ama dorën, nalu, lshoje Van the Man-in n’xhukboks

Edhe ia nisim me vallzu, e tash po knoj k’shtu diçka:

[Para-Refreni]

Çikë, pe din që ta du dashninë

Dashnia jote âsht e marume enkas për dikon si un’

Hajde tash, njekma hapin

Nashta jom i trentë, mos ma vno veshin

Thuj, djalo, t’i lâmë fjalt’

Kapma belin e pshtetma atë trup

Hajde tash, njekma hapin

Hajde, hajde tash, njekma hapin

 

[Refreni]

Jâm n’dashni me trajtën “ti”

Shtyhmi e ngrehmi si magnet

Megjith’se po m’shkrihët edhe zemra

Jâm n’dashni me trupin tond

Dhe prâmë ishe n’dhomën tem

E tash çarshafat e shtratit e kanë erën tânde

Përdit tu zbulu diçka t’re taze

Jâm n’dashni me trupin tond

Oh-un’-oh-un’-oh-un’-oh-un’-

Jâm n’dashni me trupin tond

Oh-un’-oh-un’-oh-un’-oh-un’-

Jâm n’dashni me trupin tond

Oh-un’-oh-un’-oh-un’-oh-un’-

Jâm n’dashni me trupin tond

Përdit tu zbulu diçka t’re taze

Jâm n’dashni me trajtën “ti”

 

[Strofa 2]

Mrena javës e lâmë storjen m’ia fillu

Po dalim n’takimin tonë t’parë

Ti e unë jemi kursy’s, pra ha sa t’munësh

Mushe barkun dhe unë e mushi pjatën

Flasim me orë të tana për mjaltë e helm

Dhe qysh e ki familjen mirë

Dalim e hypim n’taksi, tani puth’mi mbrapa

I thojmë shoferit me l’shu radion, tani knoj k’shtu diçka:

 

[Para-Refreni]

Çikë, pe din që ta du dashninë

Dashnia jote âsht e marume enkas për dikon si un’

Hajde tash, njekma hapin

Nashta jom i trentë, mos ma vno veshin

Thuj, djalo, t’i lâmë llafet

Kapma belin e pshtetma atë tru

Hajde tash, njekma hapin

Hajde, hajde tash, njekma hapin

 

[Refreni]

Jâm n’dashni me trajtën “ti”

Shtyhmi e ngrehmi si magnet

Megjith’se po m’shkrihët edhe zemra

Jâm n’dashni me trupin tond

Dhe prâmë ishe n’dhomën tem

E tash çarshafat e shtratit e kanë erën tânde

Përdit tu zbulu diçka t’re taze

Jâm n’dashni me trupin tond

Oh-un’-oh-un’-oh-un’-oh-un’-

Jâm n’dashni me trupin tond

Oh-un’-oh-un’-oh-un’-oh-un’-

Jâm n’dashni me trupin tond

Oh-un’-oh-un’-oh-un’-oh-un’-

Jâm n’dashni me trupin tond

Përdit tu zbulu diçka t’re taze

Jâm n’dashni me trajtën “ti”

 

[Ura]

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Hajde, ji loçka jem’, hajde

 

[Refreni]

Jâm n’dashni me trajtën “ti”

Shtyhmi e ngrehmi si magnet

Megjith’se po m’shkrihët edhe zemra

Jâm n’dashni me trupin tond

Prâmë ishe n’dhomën tem

E tash çarshafat e shtratit e kanë erën tânde

Përdit tu zbulu diçka t’re taze

Jâm n’dashni me trupin tond

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Jâm n’dashni me trupin tond

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Jâm n’dashni me trupin tond

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Hajde, ji loçka jem’, hajde

Jâm n’dashni me trupin tond

Përdit tu zbulu diçka t’re taze

Jâm n’dashni me trajtën “ti”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s