R.E.M.: TU E HUPË FENË (LOSING MY RELIGION)

[Strofa 1]

O, jeta â ma e madhe

 ma e madhe se ti

E ti nuk je un’

Hjekat që do t’i kâm

Larg’sia n’sytë e tu

Oh, jo, fola tepër

E kurdisa

[Strofa 2]

Un’ jâm qai n’qosh

Un’ jâm qai n’projektor

Tu e hupë fenë

Tu u munu m’e majtë hapin me ty

Dhe s’di a muj

O jo, fola tepër

S’fola boll

 

[Refreni]

M’u dok që t’niva tu keshë

M’u dok që t’niva tu knu

Menoj që m’u dok që t’pashë tu provu

 

[Strofa 3]

Çdo pëshp’rimë

E çdo ore çutë

P’i zg’jedhi t’rrëfymet e mija

Tu u munu me t’vëzhgu

Si budallë, budallë i vramë, i humbun e i verbnum

Oh, jo, fola tepër

E kurdisa

 

[Strofa 4]

Trajtoje k’tâ

Trajtoje k’tâ shejë t’shekullit

Trajtoje k’tâ

Gabimin që m’qiti

N’dy guj si i dështum

Çka nëse krejt kto fantazi

Vijnë tu u hallakatë?

Tash fola tepër

 

[Refreni]

M’u dok që t’niva tu keshë

M’u dok që t’niva tu knu

Menoj që m’u dok që t’pashë tu provu

 

[Ura]

Amâ kjo ke veç ândërr

Kjo ke veç ândërr

 

[Strofa 2]

Un’ jâm qai n’qosh

Un’ jâm qai n’projektor

Tu e hupë fenë

Tu u munu m’e majtë hapin me ty

Dhe s’di a muj

O jo, fola tepër

S’fola boll

 

[Refreni]

M’u dok që t’niva tu keshë

M’u dok që t’niva tu knu

Menoj që m’u dok që t’pashë tu provu

 

[Outro]

Amâ ajo ke veç ândërr

Provo, kaj

Pse me provu?

Ajo ke veç ândërr,

veç ândërr, veç ândërr, ândërr…

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s