Sting: Trajta e zemrës sime (Shape of My Heart)

[Strofa 1]

Ai i ndan kartat si meditim

Dhe ata që i mund nuk dyshojnë kurrë

Nuk luan për paratë që i fiton

Nuk luan për respekt

 

[Strofa 2]

I ndan kartat për ta gjetur përgjigjen

Gjeometrinë e shenjtë të fatit

Ligjin e fshehur të rezultatit të mundshëm

Numrat çojnë valle

[Refreni]

E di se pik-at janë shpatat e ushtarit

E di se tref-at janë armë lufte

E di se karo-t janë para për këtë art

Por ajo nuk është trajta e zemrës sime

 

[Strofa 3]

Mund ta luajë xhandarin e karove

Mund ta qesë mbretëreshën pik

Mund ta fshehë një mbret në dorën e vet

Gjersa zbehet një kujtim për të

 

[Refreni]

E di se pik-at janë shpatat e ushtarit

E di se tref-at janë armë lufte

E di se karo-t janë para për këtë art

Por ajo nuk është trajta e zemrës sime

 

[Ura]

Ajo nuk është trajta, trajta e zemrës sime

 

[Solo me harmonikë goje]

 

[Strofa 4]

Dhe po të t’tregoja se të doja

Mbase do të mendoje se diçka nuk shkon

Nuk jam njeri me shumë fytyra

Maska që e mbaj është një

 

[Strofa 5]

Ata që flasin s’dinë asgjë

Dhe e marrin vesh në kosto të vet

Si ata që e mallkojnë fatin e vet tepër shpesh

Dhe ata që frikësohen se janë humbur

 

[Refreni]

E di se pik-at janë shpatat e ushtarit

E di se tref-at janë armë lufte

E di se karo-t janë para për këtë art

Por ajo nuk është trajta e zemrës sime

 

[Outro]

Ajo nuk është trajta e zemrës sime

Ajo nuk është trajta, trajta e zemrës sime

 

 

 

 

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s