Rita Ora: Shndrite dritën tânde (Shine your light)

Na ari, na ari, na shndrisim

Na ari, na ari, na shndrisim

Na ari, na ari, na shndrisim

Na ari, na ari, na shndrisim


Hej, o yj’ t’rokut

L’shone radion

Po muj me ju ni kah vini

Nisne videon


Hala jini n’kâmë

S’kanë m’ju rr’zu kurr’

Tupani që s’nalët kurr’

Nal t’jau nij zemrën tu ju rrehë


Iha, iha, iha

Iha, yll shndritës

Iha, iha, iha

Kudokofsh

Uo-o-o, shndrite dritën tânde

Uo-o-o, dheze botën

Uo-o-o, shndrit sonte

Uo-o-o, dheze botën


Na ari, na ari, na shndrisim

Na ari, na ari, na shndrisim


Po shkojmë dej te dilli

Dhezni shkrepsat

Shpejt e ma shpejt

Di’lli që hyp ma nalt


Iha, iha, iha

Iha, yll shndritës

Iha, iha, iha

Kudokofsh


Uo-o-o, shndrite dritën tânde

Uo-o-o, dheze botën

Uo-o-o, shndrit sonte

Uo-o-o, dheze botën


Uo-o-o, shndrite dritën tânde

Uo-o-o, dheze botën

Uo-o-o, shndrit sonte

Uo-o-o, dheze botën


Edhe s’dor’zohmi dej ta sosim qefin

Garojmë dej n’fund e s’lodhmi kurr’

Jemi fitu’s se e kemi titullin botnor

Ia nisëm kadale, po n’fund ju mujtëm


Iha, iha, iha

Iha, yll shndritës

Iha, iha, iha

Kudokofsh


Uo-o-o, shndrite dritën tânde

Uo-o-o, dheze botën

Uo-o-o, shndrit sonte

Uo-o-o, dheze botën


Uo-o-o, shndrite dritën tânde

Uo-o-o, dheze botën

Uo-o-o, shndrit sonte

Uo-o-o, dheze botën


Na ari, na ari, na shndrisim

Na ari, na ari, na shndrisim

Na ari, na ari, na shndrisim

Na ari, na ari, na shndrisim


Gegëruar në nëntor 2017RITA ORA: SHKËLQEJE DRITËN TËNDE

Ne ar, ne ar, ne shkëlqejmë

Ne ar, ne ar, ne shkëlqejmë

Ne ar, ne ar, ne shkëlqejmë

Ne ar, ne ar, ne shkëlqejmë


Hej o yje të rokut

Lëshojeni radion tuaj

Mund të ju dëgjoj duke ardhur

Niseni videon

Ende po qëndroni

Kurrë nuk do të ju rrëzojnë

Ritmi që s’pushon kurrë

Më lejoni t’ua dëgjoj zemrën që rreh


Heja, heja, heja

Heja, yll shkëlqyes

Heja, heja, heja

Pavarësisht ku je


Uo-o-o, shkëlqeje dritën tënde

Uo-o-o, ndize botën

Uo-o-o, shkëlqe sonte

Uo-o-o, ndize botën


Ne ar, ne ar, ne shkëlqejmë

Ne ar, ne ar, ne shkëlqejmë


Po shkojmë deri te dielli

Trusni shkrepsat tuaja

Gjithnjë e më shpejt

Dielli që ngritet më lart


Heja, heja, heja

Heja, yll shkëlqyes

Heja, heja, heja

Pavarësisht ku je


Uo-o-o, shkëlqeje dritën tënde

Uo-o-o, ndeze botën

Uo-o-o, shkëlqe sonte

Uo-o-o, ndeze botën


Uo-o-o, shkëlqeje dritën tënde

Uo-o-o, ndeze botën

Uo-o-o, shkëlqe sonte

Uo-o-o, ndeze botën


Dhe nuk dorëzohemi deri kur të na soset meraku

Garojmë deri në fund dhe nuk lodhemi kurrë

Jemi fitues se e mbajmë titullin botëror

Nisëm ngadalë, por në fund ju mundëm


Heja, heja

Heja, yll shkëlqyes

Heja, heja

Pavarësisht ku je


Uo-o-o, shkëlqeje dritën tënde

Uo-o-o, ndize botën

Uo-o-o, shkëlqe sonte

Uo-o-o, ndize botën


Uo-o-o, shkëlqeje dritën tënde

Uo-o-o, ndize botën

Uo-o-o, shkëlqe sonte

Uo-o-o, ndize botën


Ne ar, ne ar, ne shkëlqejmë

Ne ar, ne ar, ne shkëlqejmë


Ne ar, ne ar, ne shkëlqejmë

Ne ar, ne ar, ne shkëlqejmë

(Përkthim spontan, Ridvan Bunjaku)

17 dhjetor 2012

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s