I ngrimë (Madonna: Frozen)

[Strofa 1]

Ti sheh veç çka dojnë me t’pa sytë

Qysh me kânë jeta qysh t’dush ti

Je i ngrimë

Kur s’e ki zemrën çelë

 

Je kaq i shterrun me atâ se sa merr

E hup kohën me urrejtje e pishmân

Je i thy’m

Kur s’e ki zemrën çelë

[Refreni]

Mmmmmm, ah t’kisha mujtë me ta shkri zemrën

Mmmmmm, s’ishim kânë kurr’ t’damë

Mmmmmm, jepmu

Mmmmmm, ti e ki çel’sin

 

[Strofa 2]

Tash s’vyn gjâ me gjetë fajtorin

Dhe ta dish që edhe unë vu’j njejt’

Me bâ me t’hupë

Ka me m’u thy zemra

 

Dashnia âsht zog, ka nevojë me fluturu

Leje le t’des krejt dhimta n’ty

Je i ngrimë

Kur s’e ki zemrën çelë

 

[Refreni]

Mmmmmm, ah t’kisha mujtë me ta shkri zemrën

Mmmmmm, s’ishim kânë kurr’ t’damë

Mmmmmm, jepmu

Mmmmmm, ti e ki çel’sin

 

[Strofa 1]

Ti sheh veç çka dojnë me t’pa sytë

Qysh me kânë jeta qysh t’dush ti

Je i ngrimë

Kur s’e ki zemrën çelë

 

[Refreni]

Mmmmmm, ah t’kisha mujtë me ta shkri zemrën

Mmmmmm, s’ishim kânë kurr’ t’damë

Mmmmmm, jepmu

Mmmmmm, ti e ki çel’sin

 

Mmmmmm, ah t’kisha mujtë me ta shkri zemrën

Mmmmmm, s’ishim kânë kurr’ t’damë

Mmmmmm, jepmu

Mmmmmm, ti e ki çel’sin

 

[Outro]

Ah t’kisha mujtë me ta shkri zemrën

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s