Pam pam (m’myti loçka jem’) [Nancy Sinatra: Bang Bang (My Baby Shot Me Down)]

[Strofa 1]

Un’ isha pesë-vjeçe, ai gjashtë

Kalërojshim n’kuaj t’thuprave

Ai u veshke me t’zeza, un’ me t’bardha

Ai e fitojke gjith’ betejën

 

[Refreni]

Pam pam. M’myti

Pam pam. Rashë n’tokë

Pam pam. Ai tingull i tmerrshëm

Pam pam. M’myti loçka jem

[Strofa 2]

Erdhën stin’t, e e ndrru’n kohën

Kur u rrita e qujsha ‘i jemi’

Gjithmonë keshke e thojke

“A t’kujtohët kur lujshim

 

[Refreni]

Pam pam. T’myta

Pam pam. Ré n’tokë

Pam pam. Ai tingull i tmerrshëm

Pam pam. T’mytsha”

 

[Strofa 3]

Muzika u lshojke, e njer’zit knojshin

Veç për mu bi’shin kambanat e kishës

Tash ai s’âsht mâ, s’e di pse

Dhe sod e k’saj dite ka’iher’ kaj

S’tha as “Lamtumirë”

S’e murr mundin me rrejtë

 

[Refreni]

Pam pam. M’myti

Pam pam. Rashë n’tokë

Pam pam. Ai tingull i tmerrshëm

Pam pam. M’myti loçka jem

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s