Gjithmonë kâm me t’dashtë (Whitney Houston: I Will Always Love You)

[Intro]

Nëse kisha nejtë

Veç t’kisha pengu

Pra po shkoj, por e di

Kâm me t’mendu n’çdo hap t’rrugës

 

[Refreni]

Dhe un’ gjithmonë kâm me t’dashtë ty

Gjithmonë kâm me t’dashtë ty

Ty, shpyrti jem, ty

[Strofa 1]

Kujtime helm-e-mjaltë

Kjo âsht krejt çka po marr me veti

Pra lamtumirë, t’lutna mos kaj

Të dyt’ e di’më se s’jâm ajo çka t’duhët, ty

 

[Refreni]

Dhe un’ gjithmonë kâm me t’dashtë ty

Un’ gjithmonë kâm me t’dashtë ty, ty…

 

[Strofa 2]

Shpresoj që jeta t’trajton mirë

Dhe shpresoj t’i kish krejt ato që i ke ând’rru

Dhe t’dëshiroj g’zim e lumtuni

Po mbi t’gjitha k’to t’dëshiroj dashni

 

[Refreni]

Dhe un’ gjithmonë kâm me t’dashtë ty

Un’ gjithmonë kâm me t’dashtë ty

Un’ gjithmonë kâm me t’dashtë ty

Un’ gjithmonë kâm me t’dashtë ty

Un’ gjithmonë kâm me t’dashtë ty

Un’, un’ gjithmonë kâm me t’dashtë ty

 

[Outro]

Ty, shpyrti jem, ty

Un’ gjithmonë, un’ gjithmonë kâm me t’dashtë ty

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s