S’ka di’ll (Bill Withers: Ain’t No Sunshine)

S’ka di’ll kur ajo s’âsht

S’âsht ngroht’ kur ajo âsht larg

S’ka di’ll kur ajo s’âsht

Ajo gjith’ mungon tepër shumë kur largohët


Athu’ k’saj here ku ka shku

Athu’ ka shku atje me nejtë

S’ka di’ll kur ajo s’âsht

Dhe kjo shpi s’âsht vatër kurdo që ajo largohët


Dhe e di, e di, e di, e di

E di, e di, e di, e di

E di, e di, e di, e di

E di, e di, e di, e di

E di, e di, e di, e di

E di, e di, e di, e di

E di, e di

Hej, duhna m’e lânë rahat kët’ çikë t’re

‘Po s’ka di’ll kur ajo s’âsht


S’ka di’ll kur ajo s’âsht

Veç terr përdit’

S’ka di’ll kur ajo s’âsht

Dhe kjo shpi s’âsht vatër kurdo që ajo largohët

Kurdo që ajo largohët

Kurdo që ajo largohët

Kurdo që ajo largohët

Kurdo që ajo largohët

Kurdo që ajo largohët

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s