I vjen era shpyrt adoleshence (Nirvana: Smells Like Teen Spirit)

[Strofa 1]

Mushi pushk’t, merri shok’t

Âsht arg’tuse me hupë dhe m’u bâ kishe

Ajo âsht jashtë loje dhe konfidente

Oh jo e di, fjalë e pistë

 

[Para-refreni]

Tung, tung, tung, sa poshtë

Tung, tung, tung, sa poshtë

Tung, tung, tung, sa poshtë

Tung, tung, tung

[Refreni]

Me drita fikë âsht ma pak e rrezikshme

Qe ku jemi tash, arg’tona (ti)

Po nihna budallë e infektues

Qe ku jemi tash, arg’tona

Melez, Albino

Mushkâjë, libido jem, po

 

[Pas-refreni]

Hej, jej

 

[Strofa 2]

Jâm ma i keq n’atâ që e bâj ma s’miri

Dhe për kët’ dhuratë, nihna i beku’m

Grupi jonë i vogël u kânë gjith’

Edhe ka me kânë gjith’ dej n’fund

 

[Para-refreni]

Tung, tung, tung, sa poshtë

Tung, tung, tung, sa poshtë

Tung, tung, tung, sa poshtë

Tung, tung, tung

 

[Refreni]

Me drita fikë âsht ma pak e rrezikshme

Qe ku jemi tash, arg’tona

Po nihna budallë e infektues

Qe ku jemi tash, arg’tona

Melez, Albino

Mushkâjë, libido jem, po

 

[Pas-refreni]

Hej, jej

 

[Strofa 3]

Dhe harroj bash pse shijoj

O po, poget që m’shtin me buzqeshë

E gjeta ‘shtirë, âsht ‘shtirë me gjetë

Epo mirë, qyshdokoftë, s’ka dert

 

[Para-refreni]

Tung, tung, tung, sa poshtë

Tung, tung, tung, sa poshtë

Tung, tung, tung, sa poshtë

Tung, tung, tung

 

[Refreni]

Me drita fikë âsht ma pak e rrezikshme

Qe ku jemi tash, arg’tona

Po nihna budallë e infektues

Qe ku jemi tash, arg’tona

Melez, Albino

Mushkâjë, libido jem, po

 

[Outro]

Refuzim, refuzim, refuzim, refuzim, refuzim

Refuzim, refuzim, refuzim, refuzim

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s