Zemra ka me m’vazhdu tutje (Céline Dion: My Heart Will Go On)

Çdo natë n’ândrrat e mija

T’shoh, t’ndij

Qashtu e di që ti vazhdon tutje

Larg përgjat’ distancës

E hapsinave n’mes nesh

Ke ardhë me kallzu që ti vazhdon

 

[Refreni]

Ngat, larg, kudokofsh

Besoj që zemra vazhdon tutje

Edhe ‘i herë ti e çel derën

E je k’tu n’zemrën tem’

Dhe zemra ka me m’vazhdu tutje e tutje

[Strofa 2]

Dashnia mun me na prekë ni herë

E me zgatë tanë jetën

Dhe mos m’u shk’putë kurr deri kur s’jemi mâ

Dashni ke kur t’deshta

Ni herë t’shtrëngova përnime

N’jetën tem do t’vazhdojmë tutje gjithmonë

 

[Refreni]

Ngat, larg, kudokofsh

Besoj që zemra vazhdon tutje

Edhe ‘i herë ti e çel derën

E je k’tu n’zemrën tem’

Dhe zemra ka me m’vazhdu tutje e tutje

 

[Outro]

Je k’tu, s’i tutna kurrgjâje

Dhe e di që zemra ka me m’vazhdu tutje

Do t’rrimë gjith’ k’shtu

Je i sigurt’ n’zemrën tem’

Dhe zemra ka me m’vazhdu tutje e tutje

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s