Ndashtë (The Beatles: Let It Be)

Kur m’zâjnë telashet

M’vjen Nâna Merjem

Tu folë fjalë urtie

“Ndashtë”

Dhe n’orën tem t’errtë

Ajo po rrin bash para meje

Tu folë fjalë urtie

“Ndashtë”

[Refreni]

Ndashtë, ndashtë, ndashtë, ndashtë

Pëshp’rit fjalë urtie

Ndashtë

[Strofa 2]

E kur zemër-thym’të

Që jetojnë n’botë pajtohen

Do t’jetë ni përgjigje

Ndashtë

‘Se edhe n’kofshin t’damë

Hala ka shansë për ta me pa

Do t’jetë ni përgjigje

Ndashtë

[Refreni]

Ndashtë, ndashtë, ndashtë, ndashtë

Po, do t’jetë ni përgjigje

Ndashtë

Ndashtë, ndashtë, ndashtë, ndashtë

Pëshp’rit fjalë urtie

Ndashtë

[Instrumental]

[Refreni]

Ndashtë, ndashtë, ndashtë, ndashtë

Pëshp’rit fjalë urtie

Ndashtë

[Strofa 3]

E kur nata âsht me re

Âsht hala ni dritë që m’ndriçon

Ndriço deri nesër

Ndashtë

Çohna me tingull t’muzikës

Nâna Merjem m’vjen

Tu folë fjalë urtie

Ndashtë

[Refreni]

Ndashtë, ndashtë, ndashtë, ndashtë

Do t’jetë ni përgjigje

Ndashtë

Ndashtë, ndashtë, ndashtë, ndashtë

Pëshp’rit fjalë urtie

Ndashtë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s