Aty m’ki (The Jackson 5: I’ll Be There)

Ti e un’ duh’mi m’e bâ ni pakt, duh’mi m’e kthy p’shtimin

Ku ka dashni, aty m’ki

Kom me ta zgatë dorën, kom me pasë besim n’krejt çka t’bâjsh

Veç thirrma emnin edhe aty m’ki

 

[Refreni]

Dhe oh – aty m’ki me t’qet’su

Me ndërtu botën tem’ t’ândrrave përreth teje, jâm kaq i lumtun që t’gjeta

Aty m’ki me dashni që âsht e fortë

Do t’jâm fuqia jote, do t’vazhdoj me qëndru – do t’vazhdoj, do t’vazhdoj

[Strofa 2]

Lem ta mushi zemrën me g’zim e gaz

Bashkë-lumtuni, epo veç kjo m’intereson

Kurdo që t’vyj, aty m’ki

Aty m’ki me t’mbrojtë, t’respektoj me dashni jovetjake

Veç thirrma emnin edhe aty m’ki

 

[Refreni]

Dhe oh – aty m’ki me t’qet’su

Me ndërtu botën tem’ t’ândrrave përreth teje, jâm kaq i lumtun që t’gjeta

Aty m’ki me dashni që âsht e fortë

Do t’jâm fuqia jote, do t’vazhdoj me qëndru – do t’vazhdoj, do t’vazhdoj

 

Nëse najherë e gjân dikon t’ri, e di që ma mirë i bjen me kânë i mirë me ty

‘Se nëse s’âsht, aty m’ki

 

A s’e din shpyrt a, po, po

Aty m’ki, aty m’ki, veç thirrma emnin, aty m’ki

(Veç kqyr përmi supet e tua, zemër – ooh)

Aty m’ki, aty m’ki, kurdo që t’duhna, aty m’ki

A s’e din shpyrt a, po, po

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s