Louise Hay: Pa stres

Përshëndetje, unë jam Luiz Hej. Mirë se vini në këtë tekst (kasetë) të Afirmimeve pozitive me titull  “Pa stres”.

E kam krijuar këtë kasetë specifike për t’iu ndihmuar atyre që do të donin ta lirojnë stresin që si duket e prodhojmë në ekzistencën tonë të përditshme. Stresi është reagimi me frikë ndaj jetës dhe ndaj ndryshimeve të vazhdueshme të jetës. Stresi është bërë fjalë e përditshme dhe ne e përdorim si arsyetim për mosmarrje të përgjegjësisë për ndjenjat tona. Nëse mund ta zëvendësojmë fjalën stres me fjalën frikë atëherë mund të fillojmë ta eliminojmë nevojën për frikë në jetën tonë. Një person paqësor, i relaksuar nuk është as i frikësuar dhe as i stresuar. Pse jemi të frikësuar? Pse e çojmë dëm fuqinë tonë? Si mund ta eliminojmë atë frikë dhe të lëvizim nëpër jetë duke u ndier të sigurt? Mund ta bëjmë këtë duke e ndryshuar të menduarit tonë.

Përmes përdorimit të afirmimeve në këtë kasetë, ju do t’i zëvendësoni mendimet tuaja të vjetra, shtrënguese e plot frikë me mendime të gëzimit, të paqes e të harmonisë dhe të lëshimit të stresit.

Do të doja të shpjegoj për ushtrimet me audio-kasetë afirmuese, apo me lexim. Qëllimi i kasetave afirmuese është të riprogramohen modelet negative të mendimit në nënvetëdije. Mendja jonë e nënvetëdijshme është jogjykuese dhe prandaj pranon çfarëdo mendimi që ia japim. Mendja jonë e vetëdijshme shpesh i reziston afirmimet pozitive sepse ajo beson se ato nuk janë të vërteta. Prandaj afirmimet, sidomos para gjumit apo menjëherë pas zgjimit, janë kaq të fuqishme dhe efektive në të ndihmuarit e njerëzve që të shkojnë përtej problemeve të veta. Afirmimet e tilla e arrijnë mendjen e nënvetëdijshme thuajse direkt pa u interferuar nga mendja e vetëdijshme dhe kjo forcohet me përsëritje të dëgjimit apo leximit.

Pra unë do t’i deklaroj këto afirmime pozitive, derisa mendja jote e nënvetëdijshme i pranon fjalët e mija duke i dhënë këto deklarime pozitive e të dashura të të vërtetës.

Rekomandoj që ta dëgjosh këtë kasetë apo t’i lexosh afirmimet çdo ditë për të paktën 30 ditë për të pranuar benefite optimale.

Shkarkoje dokumentin Pa_stres.pdf.

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s