Vizioni i dashnisë (Mariah Carey: Vision of Love)

M’trajtove mirë

O fat i âmël

M’bajte përmes dëshp’rimit

Te ai që m’pritke

U bâ shumë kohë

E prapë besojsha

Që diqysh ai që m’vyjke

Ka me m’gjetë ma n’fund

 

[Refreni]

Pata vizion t’dashnisë

Dhe ti ma dhe krejt ate 

[Strofa 2]

U lutsha net’ve

U nijsha kaq e vetmume

Vujsha pi izolimit

E bajsha barrën vetë

M’u dasht me kânë e fortë

K’shtu që besojsha

E tash e di që ia kâm dalë

Me gjetë venin që e paramenojsha

 

[Refreni]

Pata vizion t’dashnisë

Dhe ti ma dhe krejt ate

Pata vizion t’dashnisë

Dhe ti ma dhe krejt ate

 

[Ura]

E kâm realizu ândrrën

Dhe e vizualizova

Dashninë që m’erdh

Nihna kaq e gjallë

Jâm kaq mir’njoh’se që e mora

Përgjigjen që ma ka zbritë qi’lli

 

[Strofa 3]

M’trajtove mirë

O fat i âmël

Dhe do t’jâm përherë mir’njoh’se

Tu t’shtrëngu kaq fort për veti

U lutsha net’ve

Me kaq plot besim

Tu e ditë ai që m’vyjke

Ka me m’gjetë ma n’fund

 

[Refreni]

Pata vizion t’dashnisë

Dhe ti ma dhe krejt ate

Pata vizion t’dashnisë

Dhe ti ma dhe krejt ate

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s