Je e bukur (James Blunt: You’re Beautiful)

Jeta m’âsht e shkëlqyshme

 

Jeta m’âsht e shkëlqyshme, dashnia m’âsht e paqt’

E pashë ni engjëllushë, për ktâ jâm i sigurt’

M’buz’qeshi n’stacion

Ke me ni burrë tjetër

Po’ s’jes pa gjum’ për kit’ punë

‘Se e kâm ni plan

 

[Refreni]

Je e bukur, je e bukur

Je e bukur, âsht e vërtetë

Ta pashë f’tyrën, n’turmë plot njer’z

Dhe s’po di çka me bâ

‘Se s’kâm me kânë kurr’ me ty

[Strofa 2]

Po, m’kqyri n’sy tërheqshëm, teksa ecshim ngat

Mujke me ma pa f’tyrën fort n’qef

Dhe s’ma merr menja që kâm m’e pa mâ

‘Po e patëm bashk’ ni çast që ka me zgatë dej n’fund

 

[Refreni]

Je e bukur, je e bukur

Je e bukur, âsht e vërtetë

Ta pashë f’tyrën, n’turmë plot njer’z

Dhe s’po di çka me bâ

‘Se s’kâm me kânë kurr’ me ty

 

[Outro]

Je e bukur, je e bukur

Je e bukur, âsht e vërtetë

Duhët me kânë ni engjëllushë, me buz’qeshje n’f’tyrën e saj

Kur menoi që duhna me kânë me ty

‘Po âsht koha m’u përballë me t’vërtetën

S’do t’jâm kurr’ me ty

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s