Me ndryshu (Tina Arena: Changer)

N’toka t’larg’ta

E preferova zbukurimin tând n’gjith’si

E kur m’tërheq

Nga katër cepat e trupit tând

Ajo që shpresoj âsht

Që kjo natë me kânë përjetësi

 

‘Po nëse bota don m’u ndryshu

Ta ndryshojmë botën

Çdo ditë, të dy

‘Po nëse jeta duhët m’u ndryshu

Ta ndryshojmë jetën

Përditë ka pak

Lot’t e djeshit

Që i lashë mbrapa

Mâ s’jân’ kurrgjâ

E di se toka jem’

Âsht sod nër shputat e tua

Dhe âsht udha që e kâm njekë sod-at’-dit’

 

‘Po nëse bota don m’u ndryshu

Ta ndryshojmë botën

Çdo ditë, të dy

‘Po nëse jeta duhët m’u ndryshu

Ta ndryshojmë jetën

Përditë ka pak

 

Ndryshim gjersa përparojmë

Ndryshim për një shans

Ndryshim për ne dy

 

Ndryshim

O, po

 

‘Po nëse bota don m’u ndryshu

Ta ndryshojmë botën

Çdo ditë, të dy

‘Po nëse jeta duhët m’u ndryshu

Ta ndryshojmë jetën

Përditë ka pak

 

Prap’, ka pak

‘Po nëse jeta duhët m’u ndryshu

Përditë ka pak

Ta ndryshojmë jetën të dyt’

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s