Mos fol (No Doubt: Don’t Speak)

Ti e un’

Dikur ishim bashkë

Përditë bashkë

Gjithmonë

Përnime po nihna

Që p’e hupi shokin tem ma t’mirë

S’po muj me besu, se ky mun me kânë

Fundi

 

[Para-refreni]

Po dokët sikur po shk’putësh

Dhe nëse âsht reale, epo s’po du me ditë

 

[Refreni]

Mos fol

P’e di çka po don me thânë

Pra t’lutna leji shpjegimet

Mos m’kallzo se m’dhem

Mos fol

Pe di çka je tu men’u

S’m’vyjnë arsyet e tua

Mos m’kallzo se m’dhem

[Strofa 2]

Kujtimet tona

Ato mujnë me kânë josh’se

‘Po do jân’ krejt’sisht fuqishëm

Frik’suse

 

[Para-refreni]

Gjersa desim, edhe ti edhe un’

Me kry’t nërmjet durve ulna e kaj

 

[Refreni]

Mos fol

P’e di çka po don me thânë

Pra t’lutna leji shpjegimet

Mos m’kallzo se m’dhem

Mos fol

Pe di çka je tu men’u

S’m’vyjnë arsyet e tua

Mos m’kallzo se m’dhem

 

[Ura]

Po mbaron çdo gjâ

Duh’mi m’u nalë s’shtiruni

Se kush jena

 

[Solo me kitarë]

 

[Strofa 3]

Ti e un’

Po muj me pa tek desim

A po desim?

 

[Refreni]

Mos fol

P’e di çka po don me thânë

Pra t’lutna leji shpjegimet

Mos m’kallzo se m’dhem

Mos fol

Pe di çka je tu men’u

S’m’vyjnë arsyet e tua

Mos m’kallzo se m’dhem

 

[Outro]

Mos m’kallzo se m’dhem

P’e di çka po don me thânë

Mos fol, mos fol, mos fol, ohh

Pe di çka je tu men’u

Dhe s’m’vyjnë arsyet e tua

E di që je i mirë, e di që je i mirë

E di që je përnime i mirë, oh

Mos, mos

 

Sh, sh, i dashur

Sh, sh, i dashur

Sh, sh,

Mos m’kallzo se m’dhem

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s