Zombi (The Cranberries: Zombie)

Edhe ni kry’ rrin vjerrë poshtë

Fmijën e marrin kadale

Dhe dhuna shkaktoi heshtje t’tillë

Kush jemi na t’gabum?

 

[Para-refreni]

‘Po, e sheh, nuk jâm un’

Nuk âsht familja jem’

N’kryt tând, n’kryt tând, po luftojnë

Me tenkat e vet, e bombat e veta

E bombat ajrore, e pushkt’ e veta

N’kryt tând, n’kryt tând, po kajnë

[Refreni]

N’kryt tând, n’kryt tând

Zombi, zombi, zombi-i-i

Çka ka n’kryt tând, n’kryt tând?

Zombi, zombi, zombi-i-i, oh

 

[Pas-refreni]

Du, du, du, du

Du, du, du, du

Du, du, du, du

Du, du, du, du

 

[Strofa 2]

Zemra e thyme e ni nâne tjetër

P’e merr dhenë

Kur dhuna shkakton heshtje

Me garancë jemi t’gabum

 

[Para-refreni]

Âsht e njejta temë e vjetër

Ç’prej 1916tës

N’kryt tând, n’kryt tând, po luftojnë hala

Me tenkat e vet, e bombat e veta

E bombat ajrore, e pushkt’ e veta

N’kryt tând, n’kryt tând, po desin

 

[Refreni]

N’kryt tând, n’kryt tând

Zombi, zombi, zombi-i-i

Çka ka n’kryt tând, n’kryt tând?

Zombi, zombi, zombi-i-i

 

[Outro instrumentale]

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s