Ty (Liam Payne & Rita Ora: For You)

N’sytë e tu, jâm e gjallë

Mrena je i bukur

Diçka kaq e pazakonshme n’sytë e tu

E di që jâm n’shpi (po!)

Çdo lot, çdo frikë

Zhdukun kur t’mendoj ty

Tu e ndryshu ate që kâm mendu që e di

Do t’jâm e jotja për mij’ra jetë

 

[Para-refreni]

Jâm e lirë si zog kur po fluturoj n’kafazin tând

Po zhytna fell’ e po kalëroj pa frej

Dhe po pikoj gjak dashni, ti po noton n’venat e mija

M’ke rrëmby tash

 

[Refreni]

T’kâm pritë ni jetë të tânë ty

Kâm pauzu ni jetë të tânë për ty

S’jâm kânë tu lypë dashni de’j kur t’gjeta (oh na-na…)

…dashni, de’j kur t’gjeta (oh)

[Strofa 2: ai]

L’kurë’m’l’kurë

Kapërdijëm me frymë

Tu e ndi puthjen tânde n’mu

Buz’t’ jân t’marume pi lezetit

Do t’jâm i joti për mij’ra jetë (mij’ra drita)

 

[Para-refreni: të dy]

Jâm i-e lirë si zog kur po fluturoj n’kafazin tând (kaq i-e humbun)

Po zhytna fell’ e po kalëroj pa frej (pa fat)

Dhe po pikoj gjak dashni, ti po noton n’venat e mija

M’ke rrëmby tash (tash)

 

[Refreni]

T’kâm pritë ni jetë të tânë ty

Kâm pauzu ni jetë të tânë për ty

S’jâm kânë tu lypë dashni de’j kur t’gjeta (oh na-na…)

…dashni, de’j kur t’gjeta (oh)

T’kâm pritë ni jetë të tânë ty

Kâm pauzu ni jetë të tânë për ty

S’jâm kânë tu lypë dashni de’j kur t’gjeta (oh na-na…)

…dashni, de’j kur t’gjeta (oh)

 

 

[Para-refreni: të dy]

Jâm i-e lirë si zog kur po fluturoj n’kafazin tând

Po zhytna fell’ e po kalëroj pa frej

Dhe po pikoj gjak dashni, ti po noton n’venat e mija

M’ke rrëmby tash

 

[Refreni]

T’kâm pritë ni jetë të tânë ty

Kâm pauzu ni jetë të tânë për ty

S’jâm kânë tu lypë dashni de’j kur t’gjeta (oh na-na…)

…dashni, de’j kur t’gjeta (oh)

T’kâm pritë ni jetë të tânë ty

Kâm pauzu ni jetë të tânë për ty

S’jâm kânë tu lypë dashni de’j kur t’gjeta (oh na-na…)

…dashni, de’j kur t’gjeta (oh)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s