Mrekulli sonte (Eric Clapton: Wonderful Tonight)

Është vonë n’mbrëmje, ajo po mendohet çka me veshë

Lyhet dhe i kreh flokët e gjata bjonde

Mandej m’pyt: “A po dukem n’rregull?”

E unë them: “Po, dukesh mrekulli sonte”

 

Shkojmë n’aheng dhe krejt kthehen m’e pa

Këtë zojë t’bukur që po ec përreth me mu’

Mandej ajo m’pyt “A po ndihesh mirë?”

E unë them: “Po, po ndihem mrekulli sonte”

 

Ndihem mrekulli se e shoh

Dritën e dashurisë n’sytë e tu

Dhe mrekullia e krejt kësaj

Është se ti thjesht s’e ki idenë se sa shumë t’du’

 

Është koha me shku n’shpi tash dhe po m’dhem’ kry’t

K’shtu që ia jap çel’sin e kerrit dhe ajo m’çon n’shtrat

Dhe mandej i kall’zoj, gjersa e fiki dritën

Them: “Shpirti im, ishe mrekulli sonte

O shpirti im, ishte mrekulli sonte”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s