Sfida (Steven Taylor)

Si do ta dini sa të fortë jeni

nëse nuk ju testohet fuqia?

 

Si do ta dini sa të thellë jeni

nëse nuk ua shqyen sipërfaqen shqetësimi

dhe ju detyron të zhyteni?

 

Si do ta dini se çka fle brenda

deri kur gjithçka që jeni sfidohet të zgjohet?

 

Pastaj do të ktheheni përbrenda për t’i mbledhur cilësitë tuaja

rezervat tuaja të paqasura të fuqisë e të shkathtësisë

e të ngriteni si diell, të mahnitur me vetë shkëlqimin tuaj,

më të fuqishëm se që ua ka marrë mendja ndonjëherë

më të thellë se që keni ëndërruar ndonjëherë.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s