Tu m’mytë but’ (Killing me softly)

Tu ma dridhë dhembjen me gishta t’vet

Tu ma knu jetën me fjalë t’veta

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

Tu e kallzu krejt jetën tem me fjalë t’veta

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

 

[Strofa 1]

Niva që p’e knojke ni kangë t’mirë

Niva që kish stil

K’shtu që erdha m’e pa

Dhe m’e ngu pak

Dhe qe ku ish ni djalë i ri

I hu’j për sytë e mi

 

[Refreni]

Tu ma dridhë dhembjen me gishta t’vet

Tu ma knu jetën me fjalë t’veta

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

Tu e kallzu krejt jetën tem me fjalë t’veta

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

[Strofa 2]

M’kapën ethet komplet

E turpnume nga turma

M’u dok që m’i ka gjetë letrat

E e lexojke secilën me zâ

Thojsha ishalla p’e kryn

Po ai vazhdojke pa ia dâ

 

[Refreni]

Tu ma dridhë dhembjen me gishta t’vet

Tu ma knu jetën me fjalë t’veta

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

Tu e kallzu krejt jetën tem me fjalë t’veta

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

[Strofa 3]

Knojke si me m’pasë njoftë

N’krejt dëshp’rimin tem t’errtë

E mandej m’kqyrke tejpërtej

Si mos t’isha kânë aty

Dhe veç vazhdojke me knu

Me knu qartë e fort

 

[Refreni]

Tu ma dridhë dhembjen me gishta t’vet

Tu ma knu jetën me fjalë t’veta

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

Tu e kallzu krejt jetën tem me fjalë t’veta

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

 

[Outro]

Ma dridhke dhembjen

Po, ma knojke jetën

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

Tu m’mytë but’ me kangë t’vet

Tu e kallzu krejt jetën tem me fjalë t’veta

Tu m’mytë but’

me kangë t’vet

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s