Fryma e ndryshimit (Scorpions: Wind of change)

[Strofa 1]

Eci skaj lumit Moskva

Deri poshtë te Parku Gorky

Tu e dëgju frymën e ndryshimit

 

Mbrëmje verore gushti

Ushtarë tu kalu

Tu e dëgju frymën e ndryshimit

 

[Strofa 2]

Bota po afrohet

Dhe a të ka shku mendja ndojherë

Se kishim mujtë me qenë kaq t’afërt, si vëllezër?

 

E ardhmja është në ajër

Muj m’e ndi kudo

Tu fry me frymën e ndryshimit

 

[Refreni]

Çom’ te magjia e momentit

Në natë t’lavdishme

Ku fëmijët e së ardhmes ëndërrojnë këndshëm

Në frymën e ndryshimit

[Strofa 2]

Tu ecë rrugës

Dhe kujtimet e largëta

Janë shti n’dhé n’t’shkuarën përgjithmonë

 

Eci skaj lumit Moskva

Deri poshtë te Parku Gorky

Tu e dëgju frymën e ndryshimit

 

[Refreni]

Çom’ te magjia e momentit

Në natë t’lavdishme

Ku fëmijët e së ardhmes i ndajnë ëndrrat e veta

Me ty e mu

 

Çom’ te magjia e momentit

Në natë t’lavdishme

Ku fëmijët e së ardhmes ëndërrojnë këndshëm

Në frymën e ndryshimit

 

[Ura]

Fryma e ndryshimit fryn drejt

Në f’tyrën e kohës

Si frymë stuhie që do t’i bjerë

Kambanës s’lirisë për paqe t’mendjes

Balalaika jote le ta këndojë

Atë që kitara ime don ta këndojë

 

[Solo me kitarë]

 

[Refreni]

Çom’ te magjia e momentit

Në natë t’lavdishme

Ku fëmijët e së ardhmes i ndajnë ëndrrat e veta

Me ty e mu

 

Çom’ te magjia e momentit

Në natë t’lavdishme

Ku fëmijët e së ardhmes ëndërrojnë këndshëm

Në frymën e ndryshimit

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s