Nânë bre (Gashi ft Sting: Mama)

[Intro]
Oh, nânë bre
Oh, nânë bre

[Strofa 1]
Zot, ndriçoma rrugën për diçka
Dreqnit tu u munu me m’bâ m’u ni keq, keq, keq, keq
Vazhdoj me luftu
Thesari jem âsht n’Parajsë, e kâm shpyrtin tem tash

Kâm marrë vendime me emocione
Sabotoji lidhjet për me vazhdu luftën
Lufto me çka ki edhe maju
Krejt flijojmë për ditë ma t’mira

[Refreni]
Oh, nânë bre
T’kisha ditë at’herë çka di tash
Oh, nânë bre
Po menoj për ty tu u nisë n’këtë rrugë tash

[Strofa 2]
I deshta ja krejt ja hiç
Shihe trupin tem tu u munu me m’bâ m’u ni keq, keq
Gjithmonë e anashkalojshin atë djalë
Dhe i njekshin krejt mbretnit pa kurrfarë kunorash

Kanë me ta hupë menën, tani me thânë që je hupë vetë
Sa pak kohë kur ândrrat jân t’mdhaja, vazhdoje luftën
Kanë me ta hupë menën, tani me thânë që je hupë vetë
Jetën tânde t’re duhësh m’e pagu me t’vjetrën

[Refreni]
Oh, nânë bre
T’kisha ditë at’herë çka di tash
Oh, nânë bre
Po menoj për ty tu u nisë n’këtë rrugë tash

[Ura]
Ni udhëkryq para meje
Po m’han përmrena
Ti m’nimon me zgjedhë çka âsht e drejtë
Po, po

[Refreni]
Oh, nânë bre
T’kisha ditë at’herë çka di tash
Oh, nânë bre
Po menoj për ty tu u nisë n’këtë rrugë tash

Oh, nânë bre
T’kisha ditë at’herë çka di tash
Oh, nânë bre
Po menoj për ty tu u nisë n’këtë rrugë tash

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s