Ti dhe unë (Stevie Wonder: You and I)

(kënga tematike në dasmën e Michelle dhe Barack Obama)

Ti dhe unë (na mujmë me fitu botën) [Stevie Wonder: You and I (We Can Conquer the World)]

[Strofa 1]
Qe ku jemi n’tokë bashkë; je ti dhe unë
Zoti na shtini m’u dashunu, âsht e vërtetë
Përnime e kâm gjetë dikon si ti
A ka me zgatë: dashnia që e nin ti për mu?
A ka me zgatë: që ti ki me kânë ngat meje?
Me m’përkrahë deri t’m’mbaron jeta

[Fraza 1]
Epo, ma merr menja, mujmë me fitu botën
N’dashni ti dhe unë, ti dhe unë, ti dhe unë

[Strofa 2]
Jâm i lumtun që t’paktën n’jetën tem e gjeta dikân
Që nashta s’ka me kânë k’tu gjith me m’përkrahë
Amâ gjeta forcë n’ty
Veç lutna që ta kâm bâ ditën ma t’mirë
Se, a din, veç për qatâ po jetoj
Mos ta nin për mu

[Fraza 2]
Se ma merr menja, ki me nejtë k’tu gjith
N’dashni ti dhe unë, ti dhe unë, ti dhe unë
Ma merr menja mujmë me fitu botën
N’dashni ti dhe unë, ti dhe unë, ti dhe unë
Ti dhe unë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s