Ngoje zemrën (Roxette: Listen To Your Heart)

[Strofa 1]
E di që ka diçka pas buzëqeshjes tânde
Pe kom ni ide nga shikimi n’sytë e tu, po
E ke ndërtu ni dashni, po qajo dashni shemët
Copa jote e vogël e Parajsës terrohet tepër

[Refreni]
Ngoje zemrën, kur t’thrret ai
Ngoje zemrën, s’ki çka bân tjetër
S’e di kah je tu shku edhe s’e di pse
‘Po ngoje zemrën
Para se m’i thânë lamtumirë atij

[Strofa 2]
Kaniherë thu athu a ia vlen kjo betejë
Momentet e çmushme kanë hupë n’baticë, po
Jân zhdukë, dhe kurrgjâ s’âsht qysh dokët
Ndjenja e përkatësisë n’ândrrat e tua

[Refreni]
Ngoje zemrën, kur t’thrret ai
Ngoje zemrën, s’ki çka bân tjetër
S’e di kah je tu shku edhe s’e di pse
‘Po ngoje zemrën
Para se m’i thânë lamtumirë atij

[Solo me kitarë]

[Ura]
Dhe ka zâna që dojnë m’u ni
Sa shumë gjana për m’u përmendë ‘po s’ën i gjân fjaltë
Aroma e magjisë, bukuria që ka qenë
Kur dashnia ke ma e egër se tufani

[Refreni]
Ngoje zemrën (ngoje mirë)
Kur t’thrret ai
Ngoje zemrën (ngoje mirë)
S’ki çka bân tjetër
S’e di kah je tu shku edhe s’e di pse
‘Po ngoje zemrën para se, uhh

Ngoje zemrën (ngoje mirë)
Kur t’thrret ai
Ngoje zemrën (ngoje mirë)
S’ki çka bân tjetër
S’e di kah je tu shku edhe s’e di pse
‘Po ngoje zemrën
Para se m’i thânë lamtumirë atij

[Ura Instrumentale]

[Outro]
Ngoje zemrën
Ngoje zemrën (Uhh, ngoje mirë, ha-ha-aa)
Ngoje zemrën (Ngoje, ngoje mirë)
Ngoje zemrën
Ngoje zemrën
Ngoje zemrën
Ngoje zemrën
Ngoje zemrën
Ngoje zemrën
Ngoje zemrën
Ngoje zemrën

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s