Vnoni dritat (Santana: Put Your Lights On)

Hej tash, krejt ju mëkatarë
Vnoni dritat, vnoni dritat
Hej tash, krejt ju dashnues
Vnoni dritat, vnoni dritat
Hej tash, krejt ju vrasës
Vnoni dritat, vnoni dritat
Hej tash, krejt ju fmi
Mani dritat
Ma mirë mani dritat

Se âsht ni përbindësh
Që m’rrnon nër shtrat
Që m’pëshprit n’vesh
Âsht ni engjëll
Me dorën e saj n’kryet tem
Po thotë s’kom çka m’u tutë
Âsht ni errësinë
Që m’rrnon fellë n’shpyrt
Hala e kâm ni synim me shërby
Pra le t’shndrisë drita jote
Fellë n’vatrën tem
Zot mos m’le m’i hupë nervat
Mos m’le m’i hupë nervat

Hej tash, hej tash, hej tash, hej tash
Uoah hej tash, hej tash
Hej tash, hej tash

Hej tash, krejt ju mëkatarë
Vnoni dritat, vnoni dritat
Hej tash, krejt ju fmi
Mani dritat
Ma mirë mani dritat

Se âsht ni përbindësh
Që m’rrnon nër shtrat
Që m’pëshprit n’vesh
Âsht ni engjëll
Me dorën e saj n’kryet tem
Po thotë s’kom çka m’u tutë
Ajo thotë: La ilahe ila-Allah
La ilahe ila-Allah
ju krejt shndritni si yje
Dhe na zbehmi

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s