Vallzom deri n’fund t’dashnisë (Leonard Cohen: Dance Me to the End of Love)

[Strofa 1]
Vallzom te bukuria jote me violinë që digjet
Vallzom nëpër panik deri sa t’qetësohem
Ngritëm si degë ullini dhe ji pëllumbi im i shpisë
Vallzom deri n’fund t’dashnisë
Vallzom deri n’fund t’dashnisë

[Strofa 2]
Oh, lem ta shoh bukurinë kur t’shkojnë t’pranishmit
Lem të t’ndjej tu lëvizë qysh bâjnë n’Babilon
Kallzomi ngadalë ato që veç kufijtë jau njoh
Oh, vallzom deri n’fund t’dashnisë
Vallzom deri n’fund t’dashnisë

[Strofa 3]
Vallzom te dasma tash, oh, vallzom e vallzom
Vallzom shumë butë e vallzom shumë gjatë
Të dytë jemi nër dashninë tonë, të dytë jemi përmi
Vallzom deri n’fund t’dashnisë
Vallzom deri n’fund t’dashnisë

[Strofa 4]
Vallzom te fëmijët që po lypin m’u lindë
Vallzom nëpër perdet që puthjet tona i kanë shky
Çoje ni tendë t’strehës tash, edhe pse çdo fije âsht kputë
Vallzom deri n’fund t’dashnisë

[Instrumental]

[Strofa 5]
Vallzom te bukuria jote me violinë që digjet
Vallzom nëpër panik deri sa t’qetësohem
Prekëm me shuplakën tânde, prekëm me dorzë
Vallzom deri n’fund t’dashnisë
Vallzom deri n’fund t’dashnisë
Vallzom deri n’fund t’dashnisë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s