Hala po t’du (Scorpions: Still Loving You)

Kohë, duhët kohë
Me ta rifitu dashninë
Aty m’ki, aty m’ki
Dashnia, veç dashnia
Mun me kthy dashninë tânde ni ditë
Aty m’ki, aty m’ki

Kâm me luftu, zemër, kâm me luftu
Me rifitu dashninë tânde
Aty m’ki, aty m’ki
Dashnia, veç dashnia
Mun me thy murin ni ditë
Aty m’ki, aty m’ki

[Refreni]
Po t’ia nisshim prapë
Krejt prej fillimit
Isha munu m’i ndryshu
Gjanat që e vranë dashninë tonë
Krenaria jote e ka maru ni mur, kaq t’fortë
Sa që s’po muj me depërtu
A hiç s’ka shansë m’ia nisë prapë a?
Hala po t’du

[Strofa 2]
Provo, zemër, provo
Me besu prapë n’dashninë tem
Aty m’ki, aty m’ki
Dashnia, dashnia jonë
S’duhët m’u gjujtë veç hajt
Aty m’ki, aty m’ki

[Refreni]
Po t’ia nisshim prapë
Krejt prej fillimit
Isha munu m’i ndryshu
Gjanat që e vranë dashninë tonë
Krenaria jote e ka maru ni mur, kaq t’fortë
Sa që s’po muj me depërtu
A hiç s’ka shansë m’ia nisë prapë a?

Po t’ia nisshim prapë
Krejt prej fillimit
Isha munu m’i ndryshu
Gjanat që e vranë dashninë tonë
Po, ta kâm lëndu krenarinë
Dhe e di nëpër çka ke kalu
Duhësh me ma dhonë ni shansë
Ky s’mun me kânë fundi
Hala po t’du
Hala po t’du
Hala po t’du
Hala po t’du
Hala po t’du
Hala po t’du, m’duhët dashnia jote
Hala po t’du

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s