OK mos me kânë OK (Marshmello & Demi Lovato: OK Not To Be OK)

[Strofa 1]
Nihësh si pikë n’oqean
Që s’e v’ren kërkush
Nashta âsht krejt veç n’kokën tânde
Nihësh si me kânë e kurthume n’l’kurën tânde
E tash trupi t’u ka ngri
E thyme, s’t’ka metë kurrgjâ

[Para-refreni]
Kur ki emocione shumë
Dhe p’e hup fokusin
Dhe nihësh tepër e rraskapitun m’u falë
Mos u hup n’çast
A m’u dorëzu kur je ma s’ngati
Krejt çka t’duhet âsht dikush me thânë

[Refreni]
Âsht okej mos me kânë okej
Âsht okej mos me kânë okej
Kur je e pikëllume dhe nihësh e turpnume
Âsht okej mos me kânë okej

[Strofa 2]
Nihësh sikur jeta jote âsht iluzion
Dhe kohëve të fundit, je e lanun vetë
Tu mendu se s’ka me t’ardhë shansi kurrë
Nihësh që s’ki zgjidhje
Kjo ndodh veç se je njeri
S’ka kontroll, s’âsht n’dorën tânde

[Para-refreni]
Kur ki emocione shumë
Dhe p’e hup fokusin
Dhe nihësh tepër e rraskapitun m’u falë
Mos u hup n’çast
A m’u dorëzu kur je ma s’ngati
Krejt çka t’duhet âsht dikush me thânë

[Refreni]
Âsht okej mos me kânë okej
Âsht okej mos me kânë okej
Kur je e pikëllume dhe nihësh e turpnume
Âsht okej mos me kânë okej

[Ura]
Kur ki emocione shumë
Dhe p’e hup fokusin
Dhe nihësh tepër e rraskapitun m’u falë (a-ha)
Mos u hup n’çast
A m’u dorëzu kur je ma s’ngati
Krejt çka t’duhet âsht dikush me thânë

[Refreni]
Âsht okej mos me kânë okej (oh)
Âsht okej mos me kânë okej (jo, jo, jo)
Kur je e pikëllume dhe nihësh e turpnume
(kur nihësh e turpnume)
Âsht okej mos me kânë okej (jo, jo, jo)
Âsht okej mos me kânë okej

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s