Conquistadora (Paul Rodgers: Pushtuesi)

Po m’dokët si me t’pasë njoftë në ni jetë tjetër
Diku n’kufijtë e Spanjës
Po m’dokët si me t’pasë dashtë në ni jetë tjetër
Dhe oh, qysh po t’du apet, oh

[Strofa 2]
Dhe shekujt poget paskan kalu
Krejt pritja mbaroi tash
Hajde ec me mu n’kopshtin e fëmijërisë s’humbun
Do ta prishim sehirën diqysh

[Refreni]
Conquistadora, Conquistadora
Mi amouria, t’admiroj

[Strofa 3]
Tash kujtimi i ni vape n’pikë t’verës
Ni rrugë me pluhun për te ni kështjellë n’diell
U betum që diqysh kena me jetu prapë
Me kohë, e qajo kohë âsht tash

[Refreni]
Conquistadora, Conquistadora
Mi amouria, t’admiroj

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s