Ferri m’pret (The Heavy Horses: Hell Awaits)

Minxi dola prej pyjeve mas muzgut
Qull me shi t’purpurtë prej majës s’kresë deri n’maje t’gishtave
E thera krejt shpyrtin tonë e s’pata hiç mëshirë
Hiç s’po ma nin se ku ka me m’u dashtë me shku

[Strofa 2]
U ktheva dhe çka me pa: shpija tu m’u kallë flakë
Ma kishin dhunu grujën dhe ma kishin mytë djalin hasret
U ktheva nga lufta – fitimtar për venin tem
E u shpaguva me vdekjet e atyne që i du

[Refreni]
Pra, e dashur, a s’ma merr dorën për martesë
Me ecë me mu përgjatë vijës s’qitjes?
‘se jom nisë drejt e n’ferr për çka kâm bâ këtu
Dhe m’kish hi n’punë shoqnimi yt i çmushëm

[Strofa 3]
I gjeta ata që m’dajtën prej fmisë tem
Dhe e bâna veprën që do t’ma vuloste fatin
N’prapavijë muj me ni t’keshmën e Shejtânit
Dhe e disha thellë-thellë që ferri m’pret

[Refreni]
Pra, e dashur, a s’ma merr dorën për martesë
Me ecë me mu përgjatë vijës s’qitjes?
‘se jom nisë drejt e n’ferr për çka kâm bâ këtu
Dhe m’kish hi n’punë shoqnimi yt i çmushëm…
M’kish hi n’punë shoqnimi yt i çmushëm…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s