Mos kaj [Guns N’ Roses ft Shannon Hoon: Don’t Cry]

Folëm butësisht, se ç’ka diçka n’sytë e tu
Mos u zhyt n’pikëllim dhe t’lutem mos kaj
E di qysh nihësh përmrena, jâm kânë atypari
Diçka po ndërron përmrena teje dhe a s’pe din a?

[Refreni]
Mos m’kaj sonte, hala t’du, zemër
Edhe mos m’kaj sonte
Mos m’kaj sonte, ka parajsë mbi ty, zemër
Edhe mos m’kaj sonte

[Strofa 2]
Ama ni pëshpërimë edhe ama ni psherëtimë
Ama ni puthje para se me m’thânë lamtumirë
Mos e merr kaq rând tash dhe t’lutem mos e merr kaq keq
Hala kâm me mendu për ty dhe për kohnat e mira që i patëm, zemër

[Refreni]
Edhe mos m’kaj sonte
Mos m’kaj sonte
Mos m’kaj sonte, ka parajsë mbi ty, zemër
Edhe mos m’kaj sonte

[Solo me kitarë]

[Strofa 3]
Edhe t’lutem mbaje n’mend që s’kâm rrejtë kurrë, oh
Edhe t’lutem mbaje n’mend qysh u niva përmrenda tash, shpyrt
Duhësh m’ia dalë n’mënyrën tânde por ki me kânë mirë tash, llokum
Ki m’u ni ma mirë nesër, kur t’vjen drita e mëngjesit tash, zemër

[Refreni]
Edhe mos m’kaj sonte
Mos m’kaj sonte
Mos m’kaj sonte, ka parajsë mbi ty, zemër
Edhe mos m’kaj
Mos m’kaj kurrë
Mos m’kaj sonte, zemër, mbase nji ditë
Mos m’kaj, mos m’kaj kurrë
Mos m’kaj sonte

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s