Çka ka 3? (4 Non Blondes: What’s Up?)

25 vjet dhe jeta m’ka ngecë
Tu u mundu me iu ngjitë asaj kodre t’madhe t’shpresës
Për ni destinacion

E mora vesh shpejt kur e dita se duhet
Se bota përbëhej nga kjo vëllazëri e njeriut
Çkado që domethânë kjo

[Para-refreni]
Kështu që qaj nganjëherë kur jâm shtrirë n’shtrat
Veç m’i nxjerrë krejt ato që i kâm n’kokë
Dhe unë, unë po ndihem pak çuditshëm

Dhe kështu çohem n’mëngjes dhe dal jashtë
Dhe marr frymë thellë dhe disponohem fort
Dhe bërtas me krejt mushkëritë
“Çka po ndodh?”

[Refreni]
Dhe them: hej-ej-ej
Hej-ej-ej
Thashë: “Hej, ë-çka po ndodh?”
Dhe them: hej-ej-ej
Hej-ej-ej
Thashë: “Hej, ë-çka po ndodh?”

[Ura]
Uh, uh
Uh
Uh, u-huh
Uh, uh
Uh
Uh, u-huh

[Strofa 2]
Dhe provoj
Oh Zoti jem, sa provoj
Provoj tanë kohën
Në këtë institucion

Dhe lutem
Oh Zoti jem, sa lutem
Lutem çdo ditë t’lume
Për revolucion

[Para-refreni]
Kështu që qaj nganjëherë kur jâm shtrirë n’shtrat
Veç m’i nxjerrë krejt ato që i kâm n’kokë
Dhe unë, unë po ndihem pak çuditshëm

Dhe kështu çohem n’mëngjes dhe dal jashtë
Dhe marr frymë thellë dhe disponohem fort
Dhe bërtas me krejt mushkëritë
“Çka po ndodh?”

[Refreni]
Dhe them: hej-ej-ej
Hej-ej-ej
Thashë: “Hej, ë-çka po ndodh?”
Dhe them: hej-ej-ej
Hej-ej-ej
Thashë: “Hej, ë-çka po ndodh?”

Dhe them: hej-ej-ej
(Çohem n’mëngjes dhe dal jashtë)
Hej-ej-ej
(Marr frymë thellë dhe disponohem fort)
(Dhe bërtas)
Thashë: “Hej, ë-çka po ndodh?”
Dhe them: hej-ej-ej
(Çohem n’mëngjes dhe dal jashtë)
Hej-ej-ej, po po po
(Marr frymë thellë dhe disponohem fort)
(Dhe bërtas)
Thashë: “Hej, ë-çka po ndodh?”

[Ura]
Uh, uh
Uh
Uh, u-huh

[Outro]
25 vjet dhe jeta m’ka ngecë
Tu u mundu me iu ngjitë
asaj kodre t’madhe t’shpresës
Për ni destinacion, mmm

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s