Humbë në ty (LP: Lost on You)

Kur t’bâhësh ma e vjetër, ma e sinqertë, ma e arsyeshme
A ki me kujtu krejt rrezikun
prej të cilit erdhëm?
Tu u djegë si thëngjij, tu ra butë
Shumë kohë para ditëve kur s’kish dorëzim para shumë vitesh
Dhe, epo, e di?

[Para-refreni]
Pra tymoji nëse i ke se po shkon teposhtë
Krejt çka kâm dashtë najherë ishe ti
Kurrë s’kâm me mbërri n’parajsë se s’di qysh

[Refreni]
Ta ngrejmë një dolli a dy
Për krejt gjanat që i kâm humbë në ty, oh-oh
Tregom a jân humbë në ty? Oh-oh
Veç që ti me mujtë m’u shkëputë prej meje, oh-oh
Pas gjithçkaje që e kâm humbë në ty
A âsht kjo e humbun n’ty?
Oh-oh-oh-oh-oh, oh, oh-oh
Oh-oh-oh-oh-oh
A âsht kjo e humbun n’ty?
Oh-oh-oh-oh-oh, oh, oh-oh
Zemër, a âsht kjo e humbun n’ty?
A âsht kjo e humbun n’ty?

[Strofa 2]
T’kisha mujtë m’i pa makinacionet
Me kuptu mundimin e pritjeve n’mendjen tânde
Mbajëm sikur mos me pasë humbë kurrë durimin
Tregom që m’don ma shumë se që m’urren tanë kohën
Dhe se je ende e imja

[Para-refreni]
Pra tymoji nëse i ke se po shkon teposhtë
Krejt çka kâm dashtë najherë ishe ti
Ta pimë ni pije t’parajsës – kjo mun me ndërru kahje

[Refreni]
Ta ngrejmë një dolli a dy
Për krejt gjanat që i kâm humbë në ty, oh-oh
Tregom a jân humbë në ty? Oh-oh
Veç që ti me mujtë m’u shkëputë prej meje, oh-oh
Pas gjithçkaje që e kâm humbë në ty
A âsht kjo e humbun n’ty?
Oh-oh-oh-oh-oh, oh, oh-oh
Oh-oh-oh-oh-oh
A âsht kjo e humbun n’ty?
Oh-oh-oh-oh-oh, oh, oh-oh
Zemër, a âsht kjo e humbun n’ty?
A âsht kjo e humbun n’ty?

[Interlude]
Humbë në ty
Humbë në ty

[Refreni]
Ta ngrejmë një dolli a dy
Për krejt gjanat që i kâm humbë në ty, oh-oh
Tregom a jân humbë në ty? Oh-oh
Veç që ti me mujtë m’u shkëputë prej meje, oh-oh
Pas gjithçkaje që e kâm humbë në ty
A âsht kjo e humbun n’ty?
A âsht kjo e humbun n’ty?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s