Trëndafilja e shkretëtirës (Sting: Desert Rose)

[Intro]
Oh natë, oh natë…

Ka shumë kohë
që po e kërkoj veten dhe t’dashurën time
dhe po e kërkoj veten dhe t’dashurën time
dhe po e kërkoj veten dhe t’dashurën time

[Strofa 1]
E ëndërroj shiun
I ëndërroj kopshtet në rërën e shkretëtirës
Zgjohem më kot
E ëndërroj dashurinë gjersa koha m’rrëshqet nëpër gishta

E ëndërroj zjarrin
Ato ëndrra janë të lidhura me një kalë të palodhshëm
Dhe nëpër flakërime
Hijet e saj luajnë në formën e merakut të një burri

Kjo trëndafile e shkretëtirës
Çdo vello e saj – premtim i fshehtë
Kjo lule e shkretëtirës
S’ka parfum të ëmbël që m’ka torturu’ kaq shumë

Teksa ajo kthehet
Kështu lëviz në logjikën e gjithë ëndrrave të mija
Ky zjarr përflaket
E kuptoj se asgjë s’është siç duket

E ëndërroj shiun
I ëndërroj kopshtet në rërën e shkretëtirës
Zgjohem më kot
E ëndërroj dashurinë gjersa koha m’rrëshqet nëpër gishta

E ëndërroj shiun
E çoj shikimin në qiejt e zbrazët përmbi
I mbylli sytë
Ky parfum i rrallë është dehja e ëmbël e dashurisë së saj

Aman aman aman
Jeta ime është për ty
Dhe askë tjetër veç teje
Dhe askë tjetër veç teje

[Strofa 2]
E ëndërroj shiun
I ëndërroj kopshtet në rërën e shkretëtirës
Zgjohem më kot
E ëndërroj dashurinë gjersa koha m’rrëshqet nëpër gishta

Trëndafile e ëmbël e shkretëtirës
Çdo vello e saj – premtim i fshehtë
Kjo lule e shkretëtirës
S’ka parfum të ëmbël që m’ka torturu’ kaq shumë

Trëndafile e ëmbël e shkretëtirës
Ky kujtim i Edenit na përndjek të gjithëve
Kjo lule e shkretëtirës
Ky parfum i rrallë është dehja e ëmbël e rënies

[Outro]
Oh natë, oh natë…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s