La Isla Bonita (Madonna, shqipëruar)

¿Cómo puede ser verdad?

[Strofa 1]
Mbrëmë e ëndërrova San Pedron
Si mos me pasë shku kurrë, e dija këngën
Një vashë e re me sytë si shkretëtira
Krejt duket si dje, jo shumë larg

[Refreni]
Tropikal – flladi i ishullit
Krejt natyra e egër e e lirë
Këtu kam merak të jem
La isla bonita

Dhe kur luhej samba
Sa lart do t’perëndonte dielli
Bjermi zileve nëpër veshë dhe thumbomi sytë
Ninulla jote spanjolle

[Strofa 2]
Rashë n’dashuri me San Pedron
Frymë e ngrohtë e bartur n’det, ai më thirri:
Te dijo, te amo
Lutesha që ditët të zgjasnin, e shkuan kaq shpejt

[Refreni]
Tropikal – flladi i ishullit
Krejt natyra e egër e e lirë
Këtu kam merak të jem
La isla bonita

Dhe kur luhej samba
Sa lart do t’perëndonte dielli
Bjermi ziles nëpër veshë dhe thumbomi sytë
Ninulla jote spanjolle

[Ura]
Dua të jem aty ku dielli e ngroh qiellin
Kur është koha për siesta, mund t’i shikoni si kalojnë
Fytyra të bukura, pa halle në këtë botë
Ku një vashë e do një djalë, dhe një djalë e do një vashë

[Para-refreni]
Mbrëmë e ëndërrova San Pedron
Si mos me pasë shku kurrë, e dija këngën

[Refreni]
Tropikal – flladi i ishullit
Krejt natyra e egër e e lirë
Këtu kam merak të jem
La isla bonita

Dhe kur luhej samba
Sa lart do t’perëndonte dielli
Bjermi ziles nëpër veshë dhe thumbomi sytë
Ninulla jote spanjolle

(Pa-pa-pa-pa-pa)

Tropikal – flladi i ishullit
Krejt natyra e egër e e lirë
Këtu kam merak të jem
La isla bonita

Dhe kur luhej samba
Sa lart do t’perëndonte dielli
Bjermi ziles nëpër veshë dhe thumbomi sytë
Ninulla jote spanjolle

La-la-la-la-la-la-la
Te dijo, te amo
La-la-la-la-la-la-la
Él dijo que te ama
Pa-pa-pa-pa-pa-pa-pa-pa-pa
La isla bonita
(Ninulla spanjolle)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s