Jam dritë (India.Arie: I am light)

Jam dritë, jam dritë
Jam dritë, jam dritë
Jam dritë, jam dritë
Jam dritë, jam dritë

[Strofa 1]
Nuk jam gjërat që i bëri familja ime
Nuk jam zërat në kokën time
Nuk jam pjesët e thyeshmërisë përbrenda
Jam dritë

[Strofa 2]
Nuk jam gabimet që i kam bërë
Dhe asnjë nga gjërat që më shkaktuan dhimbje
Nuk jam pjesët e ëndrrës që e lashë pas
Jam dritë, jam dritë
Jam dritë, jam dritë

[Strofa 3]
Nuk jam ngjyra e syve të mi
Nuk jam lëkura përjashta
Nuk jam mosha ime
Nuk jam raca ime
Shpirti im përbrenda është krejt dritë, krejt dritë
Oh dritë, krejt dritë

Jam dritë, jam dritë
Jam dritë, jam dritë

[Strofa 4]
Jam hyjnorja e përcaktuar
Jam Zoti përbrenda
Jam yll, pjesë e krejt asaj
Jam dritë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s