Super-vashë (Reamonn: Supergirl)

Shihët prej mënyrës qysh ec që âsht vasha jem’
Shihët prej mënyrës qysh flet, që e sundon botën
Shihët n’sytë e saj që askush s’asht zingjir i saj
Ajo âsht vasha jem’, super-vasha jem’

[Refreni]
E mandej kish me thânë: “Âsht okej
U humba rrugës,
por jâm super-vashë
Dhe super-vashat s’kajnë”
E mandej kish me thânë: “Âsht krejt n’rregull
U ktheva n’shpi vonë mbramë, por jâm super-vashë
Dhe super-vashat veç fluturojnë”

[Strofa 2]
Dhe mandej kish me thânë se kurrgjâ s’mun’ me shku keq
Kur je n’dashni, çka mun’ me shku keq?
Mandej kish me e keshë kohën e natës deri n’ditë
Tu e shty frikën e vet ma tej

[Refreni]
E mandej kish me thânë: “Âsht okej
U humba rrugës, por jâm super-vashë
Dhe super-vashat s’kajnë”
E mandej kish me thânë: “Âsht krejt n’rregull
U ktheva n’shpi vonë mbramë, por jâm super-vashë
Dhe super-vashat veç fluturojnë”

[Strofa 3]
Dhe mandej kish me bërtitë në të ardhmen
Me m’thânë që s’i ka metë mâ kohë
‘Se âsht super-vashë
Dhe super-vashat s’fshehën

Dhe mandej kish me m’klithë n’ftyrë
Me m’thanë me shku, me shku nga ky vend
‘Se âsht super-vashë
Dhe super-vashat veç fluturojnë

[Outro]
Po, âsht super-vashë, super-vashë
Po mbjell fara, po djeg pemë
Po mbjell fara, po djeg pemë
Po, âsht super-vashë, super-vashë
Super-vashë, super-vasha jem’

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s