Çka t’bâjsh – t’kthehët (Justin Timberlake: What Goes Around Comes Around)

Hej, çiko
A âsht ai krejt çka ke dashtë te ni burrë?
E din që ta dhashë botën
M’pate n’sh’plakë t’dorës
Pra pse u shu dashnia jote
Poget thjesht s’ën pe marr vesh
Kujtova që jemi unë dhe ti, zemër
Unë dhe ti deri n’fund, po poget ia pasna huqë, uh

[Para-refreni]
S’po du me mendu për atë punë (Uh)
S’po du me folë për atë punë (Uh)
Thjesht jâm rraskapitë me atë punë
S’po muj me besu që po mbaron kështu

Thjesht kaq i hutum me atë punë (Uh)
Tu e ni dëshp’rimin për atë punë (Po)
Thjesht s’muj m’ia dalë pa ty
Kallzom, a âsht e drejtë kjo?

[Refreni]
A kjo âsht mënyra qysh po shkon vërtet?
A kështu themi lamtumirë?
Âsht dashtë me ma rrokë ma shumë kur je sillë vërdallë
Se do t’m’shtish me kajtë

Po m’thehët zemra me t’kqyrë tu nga vërdallë
‘Se e di se p’e jeton ni rrenë
Amâ n’rregull âsht, zemër,
‘Se me kohë, ki me pa

Çka t’bâjsh, t’bâjsh, t’bâjsh – t’kthehët komplet
Çka t’bâjsh, t’bâjsh, t’bâjsh – t’kthehët komplet
Çka t’bâjsh, t’bâjsh, t’bâjsh – t’kthehët komplet
Çka t’bâjsh, t’bâjsh, t’bâjsh – t’kthehët komplet, po

[Strofa 2]
Tash, çiko
I maj n’men krejt ato që i ke pohu
The se po ec tutje
Dhe se ndoshta edhe unë duhët me ia bâ qashtu

E çka âsht ma qesharake
Unë isha gati me ta dhânë emnin tem
Kujtojsha që ishim unë dhe ti, zemër
E tash âsht krejt veç turp dhe poget e kisha gabim, uh

[Para-refreni]
S’po du me mendu për atë punë (Jo)
S’po du me folë për atë punë (Hmm)
Thjesht jâm rraskapitë me atë punë
S’po muj me besu që po mbaron kështu

Thjesht kaq i hutum me atë punë (Uh)
Tu e ni dëshp’rimin për atë punë (Po)
Thjesht s’muj m’ia dalë pa ty
A m’kallzon , a âsht e drejtë kjo?

[Refreni]
A kjo âsht mënyra qysh po shkon vërtet?
A kështu themi lamtumirë?
Âsht dashtë me ma rrokë ma shumë kur je sillë vërdallë
Âsht dashtë me ma rrokë se do t’m’shtish me kajtë

Tash po m’thehët zemra me t’kqyrë tu nga vërdallë
‘Se e di se p’e jeton ni rrenë
N’rregull âsht, zemër,
‘Se me kohë, ki me pa

Çka t’bâjsh, t’bâjsh, t’bâjsh – t’kthehët komplet
Çka t’bâjsh, t’bâjsh, t’bâjsh – t’kthehët komplet
Çka t’bâjsh, t’bâjsh, t’bâjsh – t’kthehët komplet
Çka t’bâjsh, t’bâjsh, t’bâjsh – t’kthehët komplet, po

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s