Dashuru prapë (Dua Lipa: Love Again)

Kurrë s’kâm menu se kâm me gjetë rrugëdalje
Kurrë s’kâm menu se kâm me ni zemrën tu m’rrehë kaq fort
S’po muj me besu që n’gjoks m’ka metë hala najsen
Po mallku qoftë, m’shtine m’u dashuru prapë

Kujtojsha që jâm pej guri
Kalojsha kaq shumë net vetë
Kurrë s’e kâm ditë që hala e kâm n’gjak me vallëzu
Po mallku qoftë, m’shtine m’u dashuru prapë

[Para-refreni]
Kallzom që parajsa âsht mu këtu, zemër
Prekëm, që ta di që s’jâm çmendë
Kurrë s’e kâm taku dikân si ti
U tutsha pi dashnisë dhe asaj që munët m’e bâ
Po mallku qoftë, m’shtine m’u dashuru prapë

[Refreni]
M’shtine m’u dashuru prapë
M’shtine m’u dashuru prapë
M’shtine m’u dashuru prapë
Prapë

[Strofa 2]
Kaq shumë net, lot’t m’bishin ma fort se shiu
E trembun kesh tu e çu zemrën e thyme n’vorr
Ma mirë kisha dekë se me jetu n’stuhi si dikur
Po mallku qoftë, m’shtine m’u dashuru prapë

[Para-refreni]
Kallzom që parajsa âsht mu këtu, zemër
Prekëm, që ta di që s’jâm çmendë
Kurrë s’e kâm taku dikân si ti
U tutsha pi dashnisë dhe asaj që munët m’e bâ
Po mallku qoftë, m’shtine m’u dashuru prapë

[Refreni]
M’shtine m’u dashuru prapë
M’shtine m’u dashuru prapë
M’shtine m’u dashuru prapë
Prapë

S’po muj me besu, s’po muj me besu
Ma n’fund e gjeta dikân
Kom m’u rrasë komplet n’mosbesim
se ti je ai që e dëshiroj
S’po muj me besu, s’po muj me besu
S’po tutna mâ
Mallku qoftë, m’shtine m’u dashuru prapë

[Ura]
La-la-la, la-la-la
La-la-la, la-la-la
Kurrë s’kâm menu se kâm me gjetë rrugëdalje
Kurrë s’kâm menu se kâm me ni zemrën tu m’rrehë kaq fort
S’po muj me besu që n’gjoks m’ka metë hala najsen
Oh, mallku qoftë, m’shtine m’u dashuru prapë
(Jemi t’dashurum, jemi t’dashurum)
(Jemi t’dashurum, jemi t’dashurum, oh, oh)

[Refreni]
S’po muj me besu, s’po muj me besu
Ma n’fund e gjeta dikân
Kom m’u rrasë komplet n’mosbesim
se ti je ai që e dëshiroj
S’po muj me besu që n’gjoks m’ka metë hala najsen
Po mallku qoftë, m’shtine m’u dashuru prapë

M’shtine m’u dashuru prapë
M’shtine m’u dashuru prapë
M’shtine m’u dashuru prapë (e prapë e prapë)
Prapë (e prapë e prapë e prapë)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s