Ethet (Ed Sheeran: Shivers)

M’rroki ni shigjetë n’zemër
Kurrë s’kâm puthë buzë me shije si tândën
Dredhëza dhe diçka ma shumë
Uh, po, i du krejt

Buzëkuq n’kitarën tem’ (Uh)
Mushe rezervuarin, mujmë me vozitë fort larg
Vallëzo nën yje
Uh, po, i du krejt
Mmm, m’bâne m’u ni se

[Para-refreni]
Po du me kânë ai djalë, po du me t’i puthë sytë
Po du m’e pi atë buzëqeshje, po du m’u ni sikur jâm
Si me pasë shpyrtin n’zjerm,
po du me nejtë çutë gjithë ditën e gjithë natën
Po, m’bâne me knu se

[Refreni]
Uh, m’pëlqen kur e bân qashtu
Edhe kur je ngat, m’bân me ethe
Uh, zemër, don me vallëzu deri kur t’plasë drita e diellit
Dhe kur thonë u kry ahengu, e kthejmë meniherë

[Strofa 2]
Mrena n’kerr
N’ulëset mbrapa n’terrin me hanë
Mbështjellëm ndërmjet kâmve e krahve tu
Uh, s’ën po ngihna

E din që munësh me m’copëtu (Oh)
Me m’ribashku e me ma marrë zemrën
Kurrë s’kâm mendu që kisha mujtë me dashtë kaq fort
Uh, s’ën po ngihna
Mmm, m’bâne m’u ni se

[Para-refreni]
Po du me kânë ai djalë, po du me t’i puthë sytë
Po du m’e pi atë buzëqeshje, po du m’u ni sikur jâm
Si me pasë shpyrtin n’zjerm,
po du me nejtë çutë gjithë ditën e gjithë natën
Po, m’bâne me knu se

[Refreni]
Uh, m’pëlqen kur e bân qashtu
Edhe kur je ngat, m’bân me ethe
Uh, zemër, don me vallëzu deri kur t’plasë drita e diellit
Dhe kur thonë u kry ahengu, e kthejmë meniherë

Dhe do t’thâjmë: “Uh, m’pëlqen kur e bân qashtu”
Edhe kur je ngat, m’bân me ethe
Uh, zemër, don me vallëzu deri kur t’plasë drita e diellit
Dhe kur thonë u kry ahengu, e kthejmë meniherë

[Ura]
Zemër, digjesh flakë, m’bân me ethe
Me zjermin që e ki, k’tâ që e kemi nisë
Ishalla s’nalët
E din që m’bân me ethe, ethe, ethe

Zemër, digjesh flakë, m’bân me ethe
Me zjermin që e ki, k’tâ që e kemi nisë
Ishalla s’nalët
E din që m’bân me ethe
Po, m’bâne me knu se

[Refreni]
Uh, m’pëlqen kur e bân qashtu
Edhe kur je ngat, m’bân me ethe
Uh, zemër, don me vallëzu deri kur t’plasë drita e diellit
Dhe kur thonë u kry ahengu, e kthejmë meniherë (Uh, jo)

Dhe do t’thâjmë: “Uh, m’pëlqen kur e bân qashtu”
Edhe kur je ngat, m’bân me ethe
Uh, zemër, don me vallëzu deri kur t’plasë drita e diellit
Dhe kur thonë u kry ahengu, e kthejmë meniherë, hej

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s